shoham_south-uri-zackhem.jpg
  • סוזי בר

איך כמעט התרסקנו

פארק המים, ה-Vana Nava Jungle Water Park, ממוקם במרכז הואה הין והוא החדיש ביותר מבין שלושת פארקי המים במקום. הוא נפתח ב-2015 ועומד בכל תקני הבטיחות. זה הפוסט הראשון שלי שעוסק בפארקי מים וחשבתי שאתן סקירה על המתקנים והחוויות שלנו, יצא קצת ארוך :)


האימפריה: Abyss - מגלשת המים הגדולה בתאילנד בה יכולים לגלוש יחד ששה איש מגיעה לגובה של 28 מטר ולמהירות של 45 קמ"ש. ואני, סוזי בר התמימה וחסרת הניסיון במגלשות מים שוכנעתי ע״י הילדים, ובטיפשותי הרבה הסכמתי ואף שכנעתי את דודו ל״חווייה משפחתית״. מפה לשם ישבתי עם הפנים לירידות או העליות או מה שזה לא היה וראיתי מה הולך לבוא. אקסטרים מטורף, הנשימה נעתקת, והיו רגעים ששאלתי את עצמי איך הגעתי לפה ומתי זה נגמר. נאחזתי היטב בידיות, עודדתי את הקטן שעצר את נשמתו לנשום לאט ולהמשיך להחזיק חזק. ללא ספק "חוויה משפחתית "לבעלי לב חזק בלבד (דרך אגב, התאפקתי לא לצרוח כי הייתי צריכה לשמש דוגמא לילדים).קידי קוב (Kiddie Cove) - אזור לזאטוטים עם מתקנים שונים וכן 7 מגלשות מים (כי חייבים משהו רגוע).


בומרנגו (Boomerango) - מגלשת המים הארוכה. מגיעה למהירות של 45 קמ"ש ונותנת תחושה של ריחוף באוויר בטרם נוחתים בבריכה הנמצאת 20 מטר למטה. את זה לא עשיתי ולא עזרו השכנועים של הילדים, בבומרנג הזה אני לא נופלת, הפקתי לקחים... אם הם רוצים חוויה משפחתית, אין בעיה, נצטלם בבריכה ;)

קיר טיפוס (Climbing Wall) - קיר טיפוס המתנשא לגובה של כ 14 מטר

רופ קורס (Rope Couse) - מסלול חבלים מאתגר ומאובטח, המתנשא לגובה של כ 14 מטר, שאותו גילנו רק כשעזבנו את המקום. אבל לא נורא, צל לא היה שם.אקווהקוס (AquaCouse ) - מסלול מכשולים הכולל קרבות עם תותחי מים. תורים ארוכים שבסופם הילדים נקשרים ורצים. המסלול היה קטן על הלוחמים שלנו (גיל 12), והם סיימו אותו טיפה מאוכזבים.אזור הגלישה (Surf Zone) היה משעשע לראות את הניסיונות לתפוס גל. מבחוץ זה נראה קלי קלות אבל מכיון שיש צו איסור פרסום על דברים מביכים שהילדים עשו אז אין תמונות לשתף ;)

הנהר העצל (Lazy River) –הכי אהבתי הנהר המלאכותי הארוך ביותר בתאילנד (345 מטר) בו אפשר לקחת שייט אבובים הסובב את פארק המים, עובר מתחת לגשרים ולבונגלוס. תפסתי גלגל ענקי נשכבתי עליו ונסחפתי בזרם. היה רגוע עד שמישהו הפך אותי.חוף הקוקוסים (Coconut Beach) – בריכת גלים בשטח של 1,600 מ"ר, היחידה בתאילנד עם חוף חולי. על החוף כסאות נוח, גלידריה ובית קפה. השטח הזה היה סגור כי למחרת תוכננה במקום הופעה לכבוד ראש השנה

מבצר הגשם (Rain Fortress) – אזור נוסף לילדים המכיל שפע פעילויות, 7 מגלשות והרבה מים כולל חבית ענקית הנשפכת ושוטפת את כולם. כיף גדול לגדולים ולקטנים ואם מסקרן אתכם מה קורה בתוך המגלשה בזמן שגלשתם. מוזמנים לראות את הסרטון הזה שצולם בידי אורי הבן האקסטרמי שלי במצלמת גו פרו .

הג׳ונגל הצדדי (Slide Jungle) – אזור מגלשות אתגרי המכיל מספר מגלשות לגלישה מטורפת עוצרת נשימה.
הראשונה, Aqua Loop – מגלשת הלולאה האנכית היחידה בתאילנד ובה מגיעים למהירות של 60 קמ"ש

נפילה חופשית (Free Fall) נפילה חופשית לצעירים ומטורפים בלבד. ממשיכים באקסטרים נפילה חופשית מגובה 18 מטר. לעמוד עם הידים שמוטות לצידי הגוף לקחת אוויר וליפול גם פה לא תודה, הילדים ומיקי אחד אמיץ אהבו כל רגע.

התעלה הפנימית (Inner-Tube) – מגלשה אשר תיקח אתכם בסיבובים חדים ונפילות חופשיות לבריכה שמתחתיה.

הקערה הגדולה (SuperBowl) – מגלשה הבנויה על קערה ענקית והכוח הצנטריפוגלי יצמיד אתכם לדפנות בטרם תצנחו לבריכה שמתחת כל הזמן הזה תהיתי אם המהנדסים התאילנדים טובים בחישובים של הכוח הצנטריפוגלי המושך את הילדים בתנועה מעגלית ובסוף מנחית אותם בברכה. לשמחתי הסתבר שכן והם חזרו אלי בשלום.יש בונגלוס מקסימים ומצוננים להשכרה עם כספת והמון כריות לנוחות, בתי קפה, מסעדות ודוכני שתיה, מלתחות ומקלחות נקיות, יש גם אפשרות להשכיר מגבות וחנות לבגדי ים ומזכרות למי שממש חייבת שופינג או שכחה כובע.

אני ממליצה לרכוש כרטיס כניסה הכולל ארוחת צהריים, יש מה לאכול ולשתות (אנחנו הגבלנו את הילדים למשקה מתוק, רק בארוחה ורק אחד. התאילנדים חולים על סוכר בהגזמה). הכניסה חופשית בין השעות אחת לארבע אחרי הצהרים ואפשר להכנס עם צמיד זיהוי מספר פעמים ולנשנש.

תזכרו לא להביא חטיפים ומזון אתכם כי הם לא מאפשרים להכניס כלום מבחוץ. הטענו שעון שקיבלנו בכניסה ב-600 באט לשתיה וגלידות וזה הספיק עד ארוחת הצהרים.

המקום נקי ומצוחצח, שקט ובעיקר שומעים את כל הישראלים. אם נתקלתם בבעיה או בצורך ואומרים לכם לא, תבקשו את המנהל. אגב רק שתדעו למנהל יש עוד מנהל אז תתעקשו שהוא יגיע והוא זה שבסוף יגיד לכם כן זה אפשרי, ככה זה בכל תאילנד.


בקיצור בילינו יום מופלא שאת רובו הילדים בילו בברכות ובפעילות הרטובות, בנסיעה הקצרה הם נשפכו מעייפות, הגענו למלון, והם מיד רצו לברכה כאילו הרגע ראו מים בפעם הראשונה...


https://www.vananavahuahin.com/safety/362 views

Recent Posts

See All